Suat Terimer Anadolu Lisesi - Öğrenci Paylaşım Platformu
Suat Terimer Anadolu Lisesi Öğrenci Forumuna HOŞGELDİNİZ!

Üye Olarak Veya Giriş Yaparak Forumun Tadını Çıkarabilirsiniz...

Join the forum, it's quick and easy

Suat Terimer Anadolu Lisesi Öğrenci Forumuna HOŞGELDİNİZ!

Üye Olarak Veya Giriş Yaparak Forumun Tadını Çıkarabilirsiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Disk Birleştirme Perfect Disk!

Disk Birleştirme Perfect Disk! Empty Disk Birleştirme Perfect Disk!

Mesaj  GReeNDaY Çarş. 15 Eyl. - 0:24

Perfectdisk programını duymuşsunuzdur.Disk birleştirme programları arasında en iyi ilk 3te yer alan çok güzel bir defrag programı.Aslında ben ücretsiz ve çok hızlı ayrıca defrag işini çok iyi yapan AusLogics Disk Defrag ı öneriyorum ama hem konumuz o değil hemde daha fazla ayar isteyenler için bu yazıyı hazırladım..Zaten perfectdiskin AusLogics Disk Defrag dan en büyük farkı açılıştada disk birleştirme yapabilmesi.Bu özelliği aşağıda daha detaylı anlattım..

Şimdi anlatacağım püf noktası zamanı olmayanlar veya perfectdisk programının disk birleştirme işlemini çok uzun süre yapmasından şikayet eden(20gbsi dolu olan diski perfecddisk 2-2,5 saatte ancak birleştiriyor tabi bu değişebiliyor ama ortalama olarak değeri bu) perfectdisk kullanıcıları için.Dediğim yöntemle birleştirme yapınca 1,5 saat süren disk birleştirmesinin 4dakika sürdüğünü göreceksiniz üstelik windowsun kurulu olduğu diski birleştirdiğinde siz algılayamasanızda çalışan dosyalar yani sistem dosyaları birleştirilemez bu anlatacağım yöntemle hem bu dosyalarıda birleştirip ekstranında ekstrası performans alacaksınız hemde 1,5 saatlik disk birleştirme işlemi 4 dakikaya inecek..

Yapacağınız işlem şu:

1-Önce disk birleştirme(perfectdisk i) programını açın.

2-Birleştirilecek diskin sağ tarafındaki defrag at reboot başlığı altındaki kutuyu işaretleyin.

3-Bir menü açılacak bu menüde çıkacak 3 kutucuk var ve yanlarında açıklamalar var bu kutucukları sırasıyla seçin 1. kutucuğu işaretleyince 3. kutucuk aktif olacak 1, 2 ve 3. kutucuğu işaretleyip OK deyin.

4-Eğer başka bir diskinde birleştirilmesini istiyorsanız aynı olayı o diskede sırasıyla uygulayın

5-Sonrada programı kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

6-Yeniden başlayınca siyah ekranda seçtiğiniz diskteki parçalanmış dosyalar birleştirilecek eğer windowsun kurulu olduğu disk birleştiriliyorsa disk boyutuna göre 4 veya 5 dakikada disk analizi ve birleştirme yapılacak ama eğer işletim sistemi yüklü olmayan bir disk seçtiyseniz bu süre disk boyutuna göre 2-2,5 dakika sürecektir.Ve bilgisayarınız açıldığında performansı göreceksiniz.

Perfecdisk programının özelliklerine ve indirme linkine [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tıklayarak ulaşabilirsiniz
GReeNDaY
GReeNDaY
Web Master
Web Master

http://mehmetsatici.azbuz.com/